Vytisknout stránku

Aktuality


20.10.2019

Jinín 2019 - závod dětí v rámci MČR

18.10.2019 se jel poslední závod dětí v rámci MČR v endurosprintu. Sešlo se 10 malých závoďáků a bylo se na co dívat. Kluci jeli na plno a po dvou rozjížďkách toho měli plný ruce. Krásný den a ještě krásnější, když vidíte caparty jak na sobě makají. 

20.10.2019

Six days Portugal 2019 - Příprava v Měcholupech

Jedno z posledních soustředění se konalo na písečné trati v měcholupech u Žatce. Sešli jsme se v plné sestavě jak jezdecké tak realizační. Závodnící si vyzkoušeli písek jako povrch, který nás bude čekat v Portugalsku. 

11.09.2019

Six Days 2019 - Portugalsko - příprava

Po úspěšném vystoupení na loňské šestidení jsem se rozhodli pokračovat i letos. Složili jsem mladý tým závodníků, který nazýváme " baby team " ve složení Zuzka Nováčková, Robo Friedrych a Zdenda Pytel. Jako zázemí jim budou dělat zkušený tým 8 lidí, kteří se postarají o dokonalé zázemí v přípravě a v průběhu závodu. Postupně Vás budeme informovat o přípravách na závody a vlastní průběh. 

10.09.2019

Motokrosová škola - soustředění ve Vysoké peci 2019

Soustředění Vysoká Pec 2019

Náš tým už dlouhodobě spolupracuje s Motokrosovou školou Radka Tomana, který každoročně organizuje soustředění pro malé začínající závodníky. Letos jsem byli trénovat ve Vysoké Peci, kde omladina předvedla úžasné výkony jak na motorce, tak běrem různých kondičních her. Tot je cesta jak vychovávat mladý kluky k pohybu, disciplíně a dalším pozitivním vlastnostem. 

10.09.2019

Soustředění v Itálii - Fermo - 2019

Fermo - Itáli 2019 

Jako každý rok, tak i letos jsme se vydali na soustředění do teplých Italskýchn krajů. Všichni po dlouhé zimě natěšeny si sednout na motorku a pomalu se rozjezdit. Zimní příprava byla u mě kvalitní, takže mi nebránilo se poustit do plného tréninkové procesu. První den v Grotazolině byl krásný, svítilo sluníčko, upravená nakropená trať a vše se dařilo. Skoky , výjezdy a zatáčky, prostě jako kdybych z tý motorky přes zimu ani nesesedl. Druhý den jsem se už necítil úplně dobře, ale něco tam bylo co mi nesedělo. A ke konci tréninku to přišlo, nedoskočený dvoják, příliš plynu a už jsem se válel na zemi i s motorkou. Všichni v ohromným úleku, jelikož to nevypadalo úplně dobře. Seděl jsem za skokem a hned mi bylo jasný, zlomená noha. Takže, kluci přinesli provizorní nosítka ( židle ), přenesli mě do dodávky a vše bylo podtrženo, noha pod kolenem přeražená a to jsem si ještě myslel, že to bude normální zlomenina. Záchranka a hurá do nemocnice a rovnou na operační sál. Tam jsem si poležel tři týdny a vychutnal jsem si ještě jednu operaci. jak to trochu srostlo, tak mě odvezla sanitka do nemocnice v Mladé Boleslavy a poté za dva dny domů. Tímto skokem mi skončila letošní sezóna.  V současné době mám další operaci za sebou a už se těším na rekonvalescenci. 

23.11.2018

Six Days - Chile 2018

Od 12.11 do 17.11.2018 se konala šestidenní v překrásném prostředí turistického města Vina del Mar - Chile. Depo a zázemí celé soutěže bylo situováno ve vyschlém korytě řeky. Společně s Radkem Tomanem a Davidem Holým se nám podařilo postavit tým, který měl za úkol dovést Davida do cíle celé soutěže. Hlavním účastníkem byl samozřejmě David, který si jako jezdec plnil svůj sen  a ten se mu podařilo splnit. Soutěž byla velice náročná, jela se v horách nedaleho od Pacifiku, kde vládlo opravdu tropické počasí a teploty se pohybovaly okolo 37 C. Testy byl hodně obtížné a krásné, jelo se na tvrdém a prašném podkladu, který byl největším soupeřem pro všechny. jako tým jsme fungovali perfektně, ověřili jsme si, že jsem schopni společně pracovat a uvidíme, jestli se nám nepodaří postavit kompletní klubový tým na následující šestku už příští rok v Portugalsku. 

 

Děkuji všem partnerům za podporu. 

23.11.2018

Zavírání šoupátek v Dražeticích - 30.10.2018

Poslední trénink mladých, kluci na PW a na padesátkách, se konal v Dražeticích za překrásného počasí. Kluci ukázali vše co se  za ten rok naučili a fakt se bylo na co koukat. Ten progres v jejich ježdění je neuvěřitelný a myslím, že jak trenér Radek tak všichni mohou být spokojeni. Byly to krásný pocity. V průběhu roku se nikomu nic vážnýho nestalo a to je taky důležitý. Na konci tréninku jsme všichni poseděli u ohně a opekli špekáčky. Kluci měli tolik energie, že se museli proběhnout po trati, aby se s ní řádně rozloučili. Touto cestou, bych chtěl poděkovat všem našim partnerům, kteří nás podporují a velké díky patří Rakovi Tomanovi, za to jak se dětem věnuje.

Takže letos ahoj a těšíme se na příští sezónu, která nám začíná 3.3.2019 v Itáliii - Fermo. 

Hezké svátka a pohodový konec roku. 

07.10.2018

ECC závody v Benešově u Semil - 8.10.2018

V Benešově u Semil se konal 8.10.2018 poslední závod seriálu ECC.  Posledního závodu této sezóny jsme se zúčastnili oba, Libor starší a Libor jr.. Počasí bylo jak vymalované a trať byla perfektně připravená. Děti jeli závod na přilehlém poli a dospělí měli připravenou trať o délce 12 km. Závody byly sice charakteru Cross Country, ale měly spíše nádech endura, pole s motokrosem, lesní přejezdy a jeden zajímavý výjezd. Líbilo se mi, že trať byla velice zajímavá a sjízdná pro každýho. Takto by měli vypadat závody Cross Country a velké díky pořadatelům. 

19.09.2018

Motokrosová škola Radka Tomana - 8.-9-9.2018 - Heřmanov

8.-9.9. 2018 se konalo další soustředění malých motokrosařů ( kluci na PW a padesátkách ) v obci Heřmanov nedaleko Děčína. Tentokrát jsem využili zázemí Romana Holého na jeho farmě, kde jsem měli kompletní zázemí jak z hlediska stravování tak i možností využívat dětskou motokrosovou trať, kterou má Roman hned za domem. Tady jsem trénovali základní motokrosový techniky.  Odměnu pro všechny byl trénink na vleký motokrosový trati, která je nově postavení a situována v blízkosti Romanova ranče. Svezli se jak malý tak velký tatínci. Pro mě velký zážitek, trať je perfektně připravená a technicky zajímavá. Doporučuji ji vyzkoušet. Pro děti bylo největším zážitkem přejezd z velké trati na základnu po loukách a cestách. Všichni to zvládli super. Počasí přálo a nálada byla veselá. Myslím, že všichni na sobě makali poctivě, což se ukázalo při nedělních závodech. Velké díky znovu a znovu Radkovi za rychlou přípravu a organizaci soustředění a samozřejmě Romanovi za poskytnutý azyl. Letos to bylo naposledy a všichni se těšíme na příští rok, kdy se budeme potkávat na takovýchto akcích společně. 

07.08.2018

Motokrosová škola Radka Tomana - soustředění v Jiníně - 4.-5.8.2018

O víkendu 4-5.8.2013 se konalo už třetí soustředění mladých nadějných motokrosařů na motokrosové trati v Jiníně a to pod vedením Radka Tomana. Počasí a podmínky byly naprosto dokonalé, děti trénovali jak na prašné trati při teplotě okolo 35 C tak na bahnité, která vznikla během chvilky po dešti. Vedle trénování si všichni užili koupání, noční bojovku a závody na kolech. Velké díky patří hlavně Radkovi za jeho perfektní přípravu a všem ostatní, kteří vytvářeli celý víkend výbornou náladu. V neposlední řadě patří velké díky všem malým motokrosařům za jejich přístup k soustředění. Už teď se těšíme na další akce. 

18.07.2018

Motokrosová škola Radka Tomana - soustředění Horní Hraštice 23.-24.6.2018

23.-24.6.2018 se konalo soustředění těch nejmenších motokrosařů v areálu závodiště Horní Hraštice. Po oba dny měli děti hodně zajímavý program, ráno rozcvička, dopolední trénink na motorce, oběd, odpolední trénink a večer sportovní vyžití. V neděli se dopoledne znovu trénovalo a odpoledne se jel závod, který si nastávající motokrosový potěr opravdu užil. Velké díky patří Radku Tomanovi za organizaci a perfektní přípravu. V neděli jsme všichni odjížděli spokojeni, nikomu se nic nestalo a kluci se naučili hodně nového. Všichni se těšíme na pokračováíní začátkem srpna do Jinína. 

12.06.2018

MMČR Enduro Sprint 2018

V letošním roce jsem se zůčastnil seriálu MMČR v Enduro sprintu. Závody začínaly v Bílině, kde se jel jak Cross test tak Enduro test v lese, nic složitýho, pěkný poježdění. Druhý podnik v Dolním Hradišti jsem vynechala a zúčastnil jsem se až závodů v Úštěku. Kamenitá trať, velký vedro a prach. Tak tohle nás všechny prověřilo opravdu po všech stránkác. Ani chvilka na odpočinek, pořád v tempu. Asi nejtěžší závod jaký jsem kdy jel, ale v cíli velká spokojenost. Poslední podnik se konal v Úterý, nazval bych ho motokros v lese, perfektně připravená trať a já byl ve svý kůži, sedlo mi to a užíval jsem si to od začátku až do konce. 

14.03.2018

Enduro Camp - Fermo 2018 - Itálie

Jako každý rok, tak i letos se konalo soustředění enduro jezdců v oblasti Fermo - Itálie pod vedením Radka Tomana a to v termínu od 3.-10.3. 2018. První tři dny byly opravdu endurové, protože příděl deště byl vydatný a vodu jsme měli všude. Jak říkal Radek, tohle je nejlepší terén na trénink pro Vás, protoře většina z Vás na takovém terénu netrénuje nebo nikdy netrénovala ( má pravdu ). Za sebe musím říci, že podmínky byly opravd těžké, mimochodem moji motorku jsme tahali z bahna za pomocí místních Italů.  Ale nebudem naříkat, po třech dnech se počasí obrátilo a Itálie nám ukázala tu nejkrásnější tvář, sluncem zalité tratě. Došlo i na tréninky skoků a pořádný průjezdy zatáčkami.

Za sebe musím říci, že akce se opravdu povedla ( jako každý rok ) a rád bych poděkoval Radkovi, který měl s námi tpělivost a prováděl nás základy endura.  Dále patří dík celý partě kluků, s kterými je vždy pohoda a klídek. 

Libor Vlasák 

29.11.2017

Rekapitulace sezóny

Začátek sezóny jsem začal soustředěním v Itálí v oblasti Fermo, který organizoval Radek Toman, byl to krásný týden, kde se mi podařilo rozjet před sezónou a samozřejmě jsem naučil něco nového.

V květnu, jsem znovu organizovali Enduro - Cross Country závody, kde se zúčastnilo okolo 280 závodníků. Počasí nám přálo a reakce všech zúčastněných byla pozitivní, což nás příjemně těší. 

V průběhu roku jsem se zůčastnil několika závodů, jako MČR - Enduro v Brodeslavy, který mě opravdu prověřil apořádně sem si sáhl až na dno, závody v Loukově, které jsou jako každý rok příjemným setkáním a Cross Country v Úštěku, které doporučujeme každému, jelikož zde najdete vše co takový druh závodu má obsahovat. 

Závěr sezóny jsem zakončil příjemným svezením v Rumunských horách. 

01.06.2016

EnduroHunters 2016

Je za námi již 3. ročník enduro závodů v Uhách. Akce se konala od 21.5 do 22.5. 2016 a velice se vydařila. Celkově jelo 346 závodníků. Na úžasné zážitky během celých závodů se můžete podívat v sekci video/foto.

 


Generální partner

H2o Group

Hlavní partner

Pontevia

Partner

http://www.karcher.cz/cz/Home.htm http://www.motorexcz.com/ http://www.foerch.cz/ http://www.festina.cz/ http://www.ktm.com/cz/ http://www.univok.cz/ http://www.crs-company.cz/

Partneři Six Days 2019