Vytisknout stránku

Jak viděl Enduro Hunters Lukáš Kučera

Ve dnech 23.5.-24.5. se uskutečnily závody v Uhách, nedaleko Kralup nad Vltavou. Byl to volný podnik, kde v sobotu se svedl souboj v dvojících a v neděli klasické dvouhodinové crosscountry jednotlivců.

Trať byla namotaná v místní pískovně, okolo skladky a po přilehlých cestách. Nechyběly výjezdy, sjezdy, extrémek a rychlé úseky po cestách. Trať byla velmi tvrdá a po dopoledním závodě hobíků, značně děravá.

V sobotu jsem vytvořil dvojici s Matějem Hanušem. Postavil jsem se na start a..... start byl excelentní. Ujal jsem se vedení a skoro třičtvrtě kola jsem vévodil startovní pole, poté jsem byl předjet Radkem Tomanem, chvíli na to i Jihoafričanem Blakem a po půlce druhého kola Janem Balašem. Tedy závod rozjetý výborně, předával jsem na 4. místě. Na tomto místě jsme vydrželi až do půl hodiny před koncem, poté jsme nevydrželi tlak dvou dvojic, kldyž přišli Matějovi nepříjemné pády. Nakonec jsme svedli boj o 4. místo, bohužel to nevyšlo a dojeli jsme 6.

V neděli jsem se opět postavil na start. Tentokrát jsem nevypálil tak luxusně, a jel jsem 4. Po půlhodince se mi povedlo předjet 3. a po hodině 2. Do cíle jsem se už nezlepšil a ani nezhoršil. Nestačil jsem pouze na Jihoafričana Blake a dokončil 2.

Byl velmi povedený víkend a dobrý trénink na ME v Chorvatsku. Děkujeme pořadatelům, za velmi, velmi vysokou úroveň závodů. Tak zase za rok :)